Ndërlidhjet

Kinë: 32 të zhdukur nga rrëshqitja e dheutShirat e mëdha që shkaktuan rrëshqitjen e dheut në Kinën jugperëndimore, sot kanë rezultuar me 32 të zhdukur, duke e çuar në më shumë se 1.150 numrin e viktimave nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut.

Të paktën 500 të tjerë janë evakuuar nga rrëshqitja e dheut në qytetin Jingksing, ku sasia e madhe e dheut e bllokoi një lumë duke krijuar një liqen të vogël.

Autoritetet paralajmërojnë se shirat mund të vazhdojnë edhe gjatë fundjavës.
XS
SM
MD
LG