Ndërlidhjet

Xhon Keri: Karzai duhet të luftojë korrupcioninSenatori amerikan Xhon Keri i ka thënë presidentit të Afganistanit, se lufta e tij kundër korrupcionit është kruciale.

Keri, i cili e kryeson Komitetin për Marrëdhënie të Jashtme në Senat, u takua dy herë me presidentin Hamid Karzai.

“Presidenti Karzai dhe qeveria e tij duhet ta kuptojnë se nuk ka mbështetje të pafund për diçka që nuk i plotëson standardet e larta të qeverisjes”, tha Keri.
XS
SM
MD
LG