Ndërlidhjet

Kinë: 7 të vdekur në rajonin e trazuar


Nga shpërthimi në rajonin kinez të Xiniangut kanë humbur jetën shtatë persona dhe 14 të tjerë janë plagosur.

Burimet zyrtare thanë se shpërthimi po trajtohej si "rast kriminal". Një person është ndaluar lidhur me rastin.

Rajoni i Xiniangut vjet ka qenë skenë e dhunës mes myslimanëve ujgurë dhe kinezëve han.
XS
SM
MD
LG