Ndërlidhjet

Hamasi do vazhdojë sulmet ndaj IzraelitGrupi islamik Hamas do të vazhdojë me sulmet kundër Izraelit, pavarësisht goditjeve ndaj aktivistëve të tij, tha zëdhënësi i kësaj organizate.

Izraeli dhe Autoriteti Palestinez kanë arrestuar në operacione të ndara qindra veprimtarë të Hamasit, pas vrasjes së katër izraelitëve të martën e kaluar.

Deklarata vjen në kohën kur në Uashingotn sot fillojnë bisedimet e para të drejtpërdrejta mes palestinezëve dhe izraelitëve.
XS
SM
MD
LG