Ndërlidhjet

ANEB: Irani rrit prodhimin e uraniumitIrani ka rritur prodhimin e përgjithshëm të uraniumit të papasuruar me 15% që nga muaji maj i këtij viti, thuhet në raportin më të ri të Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore.

Në raportin, që nuk është bërë ende publik, ngrihet dhe shqetësimi se ekziston mundësia që Irani po punon për prodhimin e një mbushje raketore.
XS
SM
MD
LG