Ndërlidhjet

Putin: Iniciativat e Obamës janë të 'sinqerta'Kryeministri i Rusisë, Vladimir Putin tha se ai beson që përpjekjet e presidentit Barak Obama për të ndërtuar marrëdhënie më të mira mes Uashingtonit dhe Moskës janë të vërteta.

Putin shtoi se administrata ruse u kushton vëmendje të madhe iniciativave të administratës amerikane, dhe se ai është i bindur se administrata e Shteteve të Bashkuara, e në radhë të parë presidenti Obama, janë të sinqertë.
XS
SM
MD
LG