Ndërlidhjet

Epilogu i incidenteve në veri - 7 të plagosur


7 të lënduar, nga të cilët një polic i Kosovës dhe një ndërkombëtar i EULEX-it, është epilogu i incidenteve të mbrëmshme në veri të Mitrovicës, që shpërthyen pas takimit të basketbollit Turqi – Serbi.
Mediat kosovare bëjnë të ditur se pos 2 policëve dhe 4 serbëve të lënduar, për të cilët është raportuar më herët, në mesin e të lënduarve lehtë është edhe një shqiptar.
XS
SM
MD
LG