Ndërlidhjet

Bunjaku 6 muaj jashtë fushësSulmuesi i Nyrembergut dhe i kombëtares së Zvicrës, Albert Bunjaku do të mbetet jashtë fushës së futbollit rreth gjashtë muaj për shkak të një lëndimi të gjurit, tha federata zvicerane e futbollit.

Federata tha se 26 vjeçari Bunjaku është operuar nga meniskusi në gjurin e djathtë në Gjermani.

Klubi i Nyrembergut tha se Bunjaku ankohej për dhembje në gju pas barazimit të së dielës me Hamburgun, 1-1.


XS
SM
MD
LG