Ndërlidhjet

Shtyhet gjykimi i SariçitGjykatësit kanë shtyrë për një ditë fillimin e gjykimit të Darko Sariçit dhe 19 të akuzuarve të tjerë për trafik droge. Ata akuzohen se janë përpjekur të trafikojnë 2.7 tonë kokainë nga Amerika e Jugut drejt Evropës.

Sariç, që njihet si një nga baronët e drogës në Ballkan, do të gjykohet në mungesë. Avokatët mbrojtës nënshkruan mocionin, në të cilin pretendohet se Sariçi është paraqitur në opinion si mostër, çfarë e pamundëson mbajtjen e një gjykimi të ndershëm ndaj tij në Serbi.
XS
SM
MD
LG