Ndërlidhjet

Lavrov: Do mbështesim Bashkësinë e Shteteve të PavaruraeMinistri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov tha se Moska planifikon t'i vazhdojë t'i ketë prioritet ndihmat ndërkombëtare për Bashkësinë e Shteteve të Pavarura.

Duke folur në samitin e Mileniumit në Kombet e Bashkuara, ai tha se Rusia i ka rritur kontributet e saj të ndihmave për zhvillim nga 220 milionë dollarë në vitin 2008 në 800 milionë dollarë në vitin 2009.

Lavrov tha se pjesa më e madhe e këtyre ndihmave janë të destinuara për këto vende dhe për Afrikën.
XS
SM
MD
LG