Ndërlidhjet

Irani qëron hesapet me sulmuesit e së mërkurës


Garda Elite Revolucionare e Iranit thotë se ata kanë vrarë “elementet kryesore” që kryen sulmin me bombë në një paradë ushtarake.

Një agjenci e lajmeve ka cituar udhëheqësin e korpusit të forcave tokësore të kësaj garde se këta persona janë vrarë në një operacion që është zhvilluar “në një zonë kufitare.”

I njejti zyrtar ka akuzuar Izraelin dhe SHBA-të se kanë përkrahur sulmin e të mërkures në qytetin veriperëndimor të Mahabadit. Në këtë sulm 12 persona kishin humbur jetën.
XS
SM
MD
LG