Ndërlidhjet

Banka Botërore miraton ndihmën e parë për KosovënBanka Botërore njofton se ka miratuar përkrahjen e parë për Kosovën që kur vendi shpalli pavarësinë dhe u anëtarësua në organizatën më të madhe botërore financiare.

Kësti i parë financiar prej 30 milion dollarësh ka për qëllim që të përkahë përpjekjet e qeverisë për mirëmbajtje të kornizës stabile ekonomike.

Kosova u bë anëtare e Bankës Botërore më 29 qershor 2009.
XS
SM
MD
LG