Ndërlidhjet

FMN: "Rritje modeste" e ekonomisë ruseFondi Monetar Ndërkombëtar vlerësoi se ekonomia në Rusi do të ketë "rritje modeste" vitin e ardhshëm.

Sipas vlerësimeve të FMN-së, ekonomia ruse do të rritet për 4 % në vitin 2010 dhe 4.3 % në vitin 2011.
XS
SM
MD
LG