Ndërlidhjet

SHBA: H. Klinton e fillon vizitën në Bosnjë, Serbi, Kosovë


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, sot e fillon turneun e saj në Ballkan, me ç’rast do të qëndroj në Sarajevë, Beograd dhe Prishtinë.

Vizitën triditëshe, zonja Klinton e fillon sot në Sarajevë, ku pritet të takohet me liderët e Bosnjës, për të diskutuar situatën pas zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare.

Pas Sarajevës, zonja Klinton e viziton Serbinë dhe Kosovën.
XS
SM
MD
LG