Ndërlidhjet

Pakistan: Nga dhuna në Karaçi – së paku 11 të vrarë


Policia pakistaneze tha se së paku 11 vetë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur, nga dhuna politike në qytetin jugor, Karaçi.

Zyrtari i policisë, Raja Rijasat, tha se incidenti ndodhi kur perona të paidentifikuar në motoçikleta hapën zjarr në një treg në qytet.

Ky ishte incidenti i fundit në valën e dhunës politike, nga e cila deri tash u vranë afro 50 vetë.
XS
SM
MD
LG