Ndërlidhjet

Mospajtime "esenciale" Uashington - Pekin rreth disidentit kinez


Shtetet e Bashkuara dhe Kina “esencialisht nuk pajtohen” rreth çështjes së disidentit kinez dhe fituesit të sivjetmë të çmimit Nobel për paqe, Li Ju Xhaoboa, ka deklaruar ministri amerikan i Drejtësisë, Erik Holder.

Ai ka konfirmuar se rreth kësaj çështjeje është biseduar edhe gjatë bisedimeve të tij me zyrtarët kinezë në Pekin.
XS
SM
MD
LG