Ndërlidhjet

Kuba do të lirojë edhe 5 disidentëKuba do të lirojë dhe do t'i dërgojë në Spanjë edhe pesë të burgosur politikë.

Kisha Katolike në Havana tha se të pestët nuk janë të përfshirë në grupin e 52 disidentëve, të cilët qeveria është dakorduar t'i lirojë.

Njoftimi u bë disa orë pasi Parlamenti Evropian i ndau Çmimin Saharov disidentit kuban, Gilermo Farinas.
XS
SM
MD
LG