Ndërlidhjet

Mianmar: Shpërthen gazpërcjellësi, 15 viktimaTë paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe rreth 100 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi në një naftëpërcjellës në Mianmar, thanë zyrtarët dhe banorët lokalë.

Shpërthimi ka ndodhur mbrëmë kur një njeri e ka ndezur shkrepsen për të parë sasinë e naftës së rrjedhur nga tubacioni, të cilën e kishin mbledhur banorët lokalë.

Një dëshmitar okular i ka thënë agjencisë AP se zjarri ende nuk është shuar.
XS
SM
MD
LG