Ndërlidhjet

413 të vdekur e 70 mijë të zhvendosur në IndoneziNumri i viktimave nga cunami i pak ditëve më parë në Indonezi ka arritur në 413 dhe 298 persona llogariten ende të zhdukur. Cunami ka zhvendosur nga vendbanimet e tyre mbi 13 mijë njerëz, derisa 50 mijë të tjerë janë zhvendosur nga vullkani.

Indonezia gjatë ditëve të fundit është goditur nga tërmeti, cunami e vullkani.
XS
SM
MD
LG