Ndërlidhjet

Arrestohen dhjetra opozitarë rusë


Dhjetra pjesëtarë të opozitës ruse janë arrestuar sot në Moskë dhe Shën Petersburg në tubimet kundër kryeministrit Vladimir Putin, që autoritetet nuk i kishin lejuar.
Në Moskë disa qindra demonstrues kishin brohoritur “Rusia pa Putinin” dhe “Rusia do të jetë e lirë”.
Tubim i ngjashëm është mbajtur edhe në Shën Petersburg.
XS
SM
MD
LG