Ndërlidhjet

Vriten dy pjesëtarë të NATO-s në AfganistanDy pjesëtarë të forcave të NATO-s e kanë humbur jetën sot në sulmet në jug dhe veri të Afganistanit.

Përfaqësuesit e NATO-s në Afganistan nuk e saktësuan kombësinë e ushtarëve të vrarë.

Ushtari i parë është vrarë në sulmin e kryengritësve në veri të vendit, ndërsa i dyti nga shpërthimi i një mine të improvizuar në Afganistanin jugor.
XS
SM
MD
LG