Ndërlidhjet

Mesazhe urimi për Kurban BajraminLiderë të institucioneve dhe të subjekteve politike kanë uruar besimtarë islamë me ratsin e Kurban Bajramit.

Ushtruesi i detyrës së presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi uroi sot myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, me rastin e festës së Kurban Bajramit.

“Le të jetë kjo festë edhe një rast për të shpalosur edhe më thellë ndjenjat e dashurisë, respektit, harmonisë dhe vullnetit të qytetarëve tanë për të sjellë edhe më shumë lumturi, paqe dhe mbarësi në familjet tona”, thuhet në urimin e z Krasniqi.

Edhe shefi i UNMIK-ut Lamberto Zanier ka dërguar mesazh urimi dhe ka përgëzuar kosovarët për tolerancën ndërfetare.
XS
SM
MD
LG