Ndërlidhjet

SHBA sanksionon dy firma koreano-verioreDepartamenti amerikan i Thesarit tha se do të sanksionojë dy firma koreano-veriore, të cilat Uashingtoni i akuzon për trafikim të drogës dhe aktivitete tjera ilegale.

Departamenti i Thesarit i identifikoi dy entitetet Korea Desong Bank and Korea Desong General Trading Corporation si “komponentët kryesorë të rrjetit që mbështet aktivitetet ilegale dhe të rrezikshme në Korenë Veriore”.
XS
SM
MD
LG