Ndërlidhjet

Kryeministri kinez viziton RusinëKryeministri kinez Ven Xhiabao udhëton sot në Rusi ku pritet ta finalizojë marrëveshjen për furnizimin me gaz nga Kina dhe zgjërimin e bashkëpunimit ekonomik.

Analistët thonë se vizita e tij i nënvizon marrëdhëniet tejet të ngushta ndërmjet dy ekonomive në rritje më të mëdha.

Ven gjithashtu do të udhëtojë në Taxhikistan në takimin e Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait, ku bëjnë pjesë Rusia, Kina dhe katër ish shtete sovjetike të Azisë Qendrore.
XS
SM
MD
LG