Ndërlidhjet

SHBA: Rishikohen procedurat për ruajtjen e dokumentaveAdministrata amerikane u ka urdhëruar sot agjencive shtetërore që t'i rishikojnë procedurat për mbrojtjen e informatave të fshehta, pas publikimit të mijëra dokumentave të Departamentit të Shtetit nga faqja WikiLeaks.


Drejtori i Zyrës për Administratë dhe Buxhet, Xhejkob Li, tha se pamundësia e agjencive për t'i ruajtur informatat e besueshme është e papranueshme dhe nuk do të tolerohet.

XS
SM
MD
LG