Ndërlidhjet

KQZ: Vendvotimet në veri janë mbyllur në orën 16:00


Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka pohuar se në veri të Kosovës vendvotimet fikse dhe ekipet mobile janë mbyllur në orën 16:00.

Zonja Daka ka thënë se në Zveçan tri ekipe mobile janë larguar tre orë më herët për shkak të situatës së tensionuar.
XS
SM
MD
LG