Ndërlidhjet

Danimarkë: Katër të arrestuar për komplot terrorrist


Agjencia daneze e shërbimit informativ PET tha se ka arrestuar katër persona të dyshuar se po përgatisnin një sulm terrorist kundër gazetës së përditshme daneze Jyllands-Posten, e cila publikoi karikaturat e profetit Muhamed.

Autoritetet thonë se tre nga katër të arrestuarit janë banorë të Suedisë dhe kishin hyrë në shtet në natën mes të martës dhe të mërkurës.
XS
SM
MD
LG