Ndërlidhjet

Egjipt: 15 të vdekur në aksidentPesëmbëdhjetë persona e kanë humbur jetën nga rrokullisja e një autobusi, që është shkaktuar nga vërshimet në jug të Egjiptit.

Në kohën e aksidentit, në autobus ndodheshin 77 nxënëse të një shkolle vajzash dhe mësuesit e tyre.

Në mesin e viktimave është edhe vozitësi i makinës së ndihmës së shpejtë, i cili i shpëtoi 20 vajza, para se të humbte jetën nga rrebeshi i ujit.
XS
SM
MD
LG