Ndërlidhjet

Berluskoni kundër zgjedhjeve të rejaItalisë i nevoiten stabiliteti dhe qasja më e qetë ndërmjet partive politike, e jo zgjedhjet e reja, ka vlerësuar kryeministri Silvio Berluskoni.

Ai ka thënë se askujt nuk i përgjigjet kriza politike në vend.

"Parlamenti e shprehu votëbesimin ndaj qeverisë dy herë brenda dy muajve, dhe të gjithë, prej kishës katolike e deri te biznesmenët, kërkojnë nga ne që të bëjmë çmos për të shmangur zgjedhjet", ka thënë Berluskoni.
XS
SM
MD
LG