Ndërlidhjet

Vriten katër oficerë sigurie në IrakSulmuesit kanë vrarë katër oficerë sigurie dhe një inxhinier në incidente të ndryshme në Bagdad.

Të gjitha viktimat janë qëlluar nga sulmuesit e armatosur me silenciator.

Sulmet kanë ndodhur brenda më pak se një ore, që lë të kuptohet se kanë qenë fushatë e bashkërenduar kundër zyrtarëve të sigurisë dhe punonjësve të qeverisë.
XS
SM
MD
LG