Ndërlidhjet

Vrasësi i Taserit veproi i vetëmPolicia raporton se truproja e guvernatorit të Punxhabit ka vepruar i vetëm. Malik Kadri vrau ditë më parë Salman Taserin, guvernatorin e moderuar dhe me ndikim të Punxhabit.

Vrasësi ka pranuar për policinë se e vrau Taserin pasi kishte kundërshtuar ligjin kundër blasfemisë, duke e cilësuar këtë si fyerje për islamin.
XS
SM
MD
LG