Ndërlidhjet

BB jep 1 milion dollarë për të përmbyturit në ShqipëriBanka Botërore do të japë një milion dollarë për zonat e përmbytura në Shqipëri, njoftoi drejtoresha e BB-së Ngozi Okonjo-Iweala gjatë një vizite në Tiranë.

Ajo shtoi se nëse qeveria shqiptare e kërkon, Banka Botërore është e gatshme të japë një financim shtesë për sigurinë e digave.

Përfaqësues të Bankës Botërore zhvilluan takime dhe bënë inspektime në zonën e Shkodrës e cila në dhjetor të vitit të kaluar njohu përmbytjen më të madhe në historinë e saj.
XS
SM
MD
LG