Ndërlidhjet

Ish oficeri i CIA-s edhe nga burgu punon për RusinëNjë ish zyrtar i lartë i CIA-s është dënuar me një burgim shtesë prej tetë vitesh. 59 vjeçari Harold Nikolson aktualisht po vuan dënimin për spiunazh në favor të Rusisë dhe pastrim parash.

Dënimi shtesë prej tetë vitesh erdhi pasi edhe nga burgu Nikolson është përpjekur të kontaktojë me shërbimet ruse. Prokuroria theksoi se Nikolson ka përdorur djalin 26 vjeçar për të dërguar mesazhe tek shërbimet ruse të zbulimit.
XS
SM
MD
LG