Ndërlidhjet

Xhorxh Kluni po këndellet nga malaria që e fitoi në SudanAktori dhe aktivisti për të drejtat e njeriut Xhorxh Kluni tha se po e merr veten nga sëmundja e malaries, të cilën e fitoi gjatë një vizite në Sudan.

Kluni i tha rrjetit televiziv CNN se ai kishte kaluar "dhjetë ditë të këqija" me sëmundjen, por nuk i përshkroi simptomet.

Malaria mund të shkaktojë ethe, dhembje të muskujve dhe simptome tjera.
XS
SM
MD
LG