Ndërlidhjet

Sulmet amerikane vrasin gjashtë militantë


Avionët luftarakë të Shteteve të Bashkuara kanë vrarë të paktën gjashtë militantë të dyshuar në Vaziristanin jugor. Lajmin e bëjnë të ditur zyrtarët pakistanezë të inteligjencës.

Ky rajon, i cili ndodhet përgjatë kufirit të Pakistanit me Afganistanin, konsiderohet si bazë e militantëve talibanë dhe të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG