Ndërlidhjet

Sulmuesi në Domodedovo ka lidhje me Kaukazin


Hetuesit rusë bëjnë të ditur se autori i sulmeve në Aeroportin Domodedovo është një djalë 20-vjeçar nga Kaukazi.

Komiteti Federal i Investigimeve e bëri publik lajmin përmes një deklarate në ueb-faqe.

Sulmet vetëvrasëse në aeroportin më të ngarkuar të kryeqytetit rus shkaktuan vdekjen e 35 personave dhe plagosjen e mbi 100 të tjerëve.

Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, ka thënë se sulmet janë "një akt terrorist".
XS
SM
MD
LG