Ndërlidhjet

Nëntë vjet burg për aktivistin e të drejtave të njeriut


Drejtësia e Izraelit ka dënuar me nëntë vjet heqje lirie aktivistin arabo-izraelit për të drejtat e njeriut, Amer Makhoul, pasi është shpallur fajtor për spiunazh Hezbollahut libanez.

Dokumentet e gjykatës thonë se Makhoul i ka paraqitur raporte Hezbollahut për vendndodhjen e një baze të ushtrisë izraelite si dhe për disa agjenci vendase dhe të huaja të zbulimit në Izrael.
XS
SM
MD
LG