Ndërlidhjet

Dhjetëra të arrestuar në protestat në RusiPolicia ruse ka ndaluar disa dhjetëra protestues anti-qeveritarë në Moskë dhe Shën Petërburg. Rreth 600 persona u mblodhën në temperatura shumë të ulëta në Sheshin Fitore të kryeqytetit rus për të kundërshtuar kufizimet në lirinë e grumbullimit.

Kreu i opozitës, Boris Nemtsov, ka akuzuar kryeministrin Vladimir Putin se ka lejuar korrupsionin të fitojë mbi politikën. Nemtsov e ka akuzuar Putinin edhe për pasurinë personale të vendosur gjatë 11 viteve të të qenit në pushtet.

XS
SM
MD
LG