Ndërlidhjet

Protesta të reja në ShqipëriPartia Socialiste në Shqipëri ka paralajmëruar se do të organizojë protestat të reja.

Opozita kërkon që kryeministri Sali Berisha të shpallë zgjedhje të parakohshme.

Në protestat e organizuar në 21 janar në Tiranë, e humbën jetën tre vetë, ndërsa më shumë 150 demonstrantë dhe policë u plagosën.

Presidenti Bamir Topi i ka bërë thirrje pushtetit dhe opozitës që të gjejnë zgjidhje kompromisi me dialog.
XS
SM
MD
LG