Ndërlidhjet

Rritje e ndjeshme e çmimit të naftësÇmimi i naftës u rrit me një dollarë për fuçi gjatë ditës së sotme. Shkak i kësaj rritje ishin informacionet se mbreti i Arabisë Saudite ishte shumë sëmurë e madje mund të kishte ndërruar jetë.

"Investitorët janë të fokusuar në Lindjen e Mesme dhe tani këto lloj thashethemesh ndikojnë në rritjen e çmimit të naftës", tha Thorbjorn Xhensen, analist tregu.
XS
SM
MD
LG