Ndërlidhjet

Vriten 6 besimtarë irakianë e plagosen 40 të tjerëNga shpërthimi i një makine bombë në një tubim të besimtarëve shiitë u vranë gjashtë pelegrinë dhe u plagosën 40 persona të tjerë.

Ngjarja ndodhi në qytetin irakian të Duxhailit, derisa pelegrinët po marshonin për në qytetin e Samarës për një ceremoni fetare.
XS
SM
MD
LG