Ndërlidhjet

Dy të vrarë e 26 të plagosur në DagestanNga dy sulme me bomba që ndodhën të hënën në Dagestan dy policë janë vrarë dhe 26 persona janë plagosur.

Një sulm vetvrasës nga një femër dhe më pas një makinë bombë, të cilat kishin si cak policinë ishin ssulmet që shkaktuar viktimat.

Dagestani është pjesë e rajonit të trazuar të Kaukazit të veriut në Federatën Ruse.
XS
SM
MD
LG