Ndërlidhjet

FIFA përjashton trajnerin izraelitTrajneri i kombëtares së Izraelit, Luis Fernandez është përjashtuar nga të gjitha aktivitetet futbollistike. Vendimi i FIFA-s vjen për shkak të borxhit që Fernandez i ka një klubi në Katar, ku ai ka shërbyer si trajner.

Fernandez më herët ka qenë trajner i Paris Saint German dhe Real Betis.

Shtypi izraelit prej kohësh i ka shtuar kritikat ndaj rezultateve të punës së Fernandezit.
XS
SM
MD
LG