Ndërlidhjet

Ish-presidenti iranian kërkon lirimin e opozitarëve


Ish-presidenti iranian, Muhamed Khatami, ka kërkuar lirimin e dy udhëheqësve të opozitës. Këta të fundit, që kanë bërë thirrje për protestën opozitare më 14 shkurt, po mbahen në arrest shtëpiak.

Khatami shfaqi shpresën se “me fillimin e Vitit të Ri iranian, do të shohim fund të arresteve shtëpiake, fund të kufizimieve, lirimin e të burgosurve dhe krijimin e një klime të sigurt dhe të lirë, në të cilën vota e popullit do të jetë vendimtare”.
XS
SM
MD
LG