Ndërlidhjet

Rusia humb 4 miliardë dollarë nga eksporti i armëve


Rusia ka të ngjarë të humbasë katër miliardë dollarë nga eksporti i armëve me Libinë, për shkak të sanksioneve të OKB-së kundër regjimit të Muamer Gadafit.

Këto vlerësime i bëri kreu i ndërmarrjes shtetërore të armatitmit, Sergei Çemezov.

Bota arabe është tregu kryesor i eksportit të armëve për Rusinë, pas Kinës dhe Indisë.
XS
SM
MD
LG