Ndërlidhjet

Forcat e Gadafit sulmojnë protestuesit


Forcat besnike të udhëheqësit libian, Muamer Gadafi, kanë rrethuar qytetin al-Zavijah, në përpjekje për të rimarrë kontrollin e tij.

Shumë banorë kanë lënë vendin, ndërsa protestuesit antiqeveritarë qëndrojnë në qendër, duke u zotuar “për luftë me vdekjen”.

Më shumë se 15 automjete të blinduara ushtarake dhe tanke kanë hyrë në qytet, ndërsa të shtëna të ashpra, sipas dëshmitarëve, dëgjohen në të gjitha rajonet.
XS
SM
MD
LG