Ndërlidhjet

Protesta para pallatit mbretëror në Bahrein


Dhjetëra mijëra protestues janë mbledhur para pallatit mbretëror në Manama të Bahreinit.

Protesta vjen në kohën kur ministri amerikan i mbrojtjes, Robert Gejts, po viziton Bahreinin, me qëllim nxitjen e dialogut me protestuesve shiitë dhe monarkisë sunite.
XS
SM
MD
LG