Ndërlidhjet

Thaçi, vizitë zyrtare në Turqi


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, niset sot për vizitë zyrtare në Turqi, ku me ftesë të homologut turk, Rexhep Taip Erdogan, do të marrë pjesë në Samitin Botëror të Liderëve të Ndryshimeve.

Ky i fundit synon të krijojë një platformë të diskutimeve lidhur me ndryshimet globale në fushën e ekonomisë, politikës dhe atë sociale, duke mbledhur në këtë takim akademikë, përfaqësues të biznesit, politikanë dhe liderë nga vende të ndryshme.
XS
SM
MD
LG