Ndërlidhjet

Kinë: Parlamenti e miratoi planin pesëvjeçar


Në sesionin vjetor të Parlamentit të Kinës është miratuar plani pesëvjeçar, i paraparë për promovimin e stabilitetit social.

Afro 3 mijë delegatë në Kongresin Popullor Kombëtar e mbështetën planin me votim në fund të sesionit 10 ditësh të Parlamentit.

Kryeministri Wen Jiabao, më herët ka thënë se pesë vitet e ardhshme do të jenë “madhore për përshpejtimin e reformave dhe transformimin e zhvillimit ekonomik”.
XS
SM
MD
LG