Ndërlidhjet

Atletët verikoreanë, të suspenduar nga Lojërat Olimpike


Federata Ndërkombëtare e Gjimnastikës tha se Koreja e Veriut mbetet e përjashtuar nga Lojërat Olimpike 2012, për shkak të falsifikimit të moshës së konkurrentëve.

Pehenjani është suspenduar deri më 5 tetor të vitit 2012, pas zbulimeve se njëri nga atletët e tij kishte "tri ditëlindje të ndryshme dhe kishte garuar në kategori të moshave të ndryshme".
XS
SM
MD
LG